• 0 Items - 0,00
    • V košíku sa nenachádzajú žiadne tituly
Kúpou tohto produktu získate 269 darčekových bodov (2,69)

Získajte 269 darčekových bodov
17,90

Portrét vernosti

(1 recenzia zákazníka)

On vidí vzorce v tom, čo ona považuje za chaos.

Ona vidí krásu vo svete, ktorý on považuje za zničený.

Dostupné na objednávku

9788082490759 , , , ,
Zdieľať

Predstavujeme autora/autorku

„V tomto hlboko duchovnom treťom diele kryptografickej série vidíme lásku medzi ruským kryptografom a anglickou fotografkou uprostred chaosu prvej svetovej vojny… Čitatelia si tento ľúbostný príbeh vychutnajú nielen vďaka Whiteovej rozprávačskému štýlu, ale aj vďaka témam o dezinformáciách a rozvrate spoločnosti, ktoré rezonujú aj v dnešnom svete.“ — Publishers Weekly

„Pozadie tajnej služby počas druhej svetovej vojny je skutočne fascinujúce. Výborne vykreslené postavy – hlavní aj vedľajší hrdinovia – ma zaujali a vzbudili sympatie. Lily a Zivona drží viera a s ich problémami sa budú vedieť stotožniť všetci, ktorí zápasia so stratou a utrpením bez ohľadu na tú svoju.“ — Historical Novels Review

Zivon Marin bol až do októbrovej revolúcie, ktorá zničila jeho svet, jedným z najlepších ruských kryptografov. Keď vyjadril svoj nesúhlas s Leninom, bol nútený utiecť z Ruska. Je nahnevaný a rozhodnutý ponúknuť svoje služby Britom. Nedokáže však prestať myslieť na svojho brata, ktorý podľa všetkého zomrel pri vlakovom nešťastí.

Lily Blackwellová vidí svet najlepšie cez objektív svojho fotoaparátu a je talentovanou retušérkou. Vďaka kontaktom jej otca ju najmú do tajnej služby, no jej matka sa to nesmie dozvedieť, pretože by to odsúdila.

Keď raz kapitán Blackwell pozve Zivona na večeru, medzi ním a Lily vznikne priateľstvo, ktoré sa čoskoro zmení na lásku. Obaja však majú svoje tajomstvá a ani jeden z nich si nie je istý, či sa môže tomu druhému zveriť. Keď sa stane niečo, čo vyvolá pochybnosti o Zivonovej lojalite, treba dokázať jeho nevinu nielen kvôli ich snom o spoločnej budúcnosti – v hre je najmä ukončenie vojny.

Ďalšie diely série: Číslo lásky,  Na krídlach oddanosti

Autor: Roseanna M. Whiteová

Preklad: Jana Hlatká

Vydavateľstvo: i527.net

Cena: 17,90,- EUR

Počet strán: 352

Väzba: pevná väzba

Jazyk: slovenský jazyk

ISBN: 978-80-8249-075-9

1 recenzia k Portrét vernosti

  1. Radka

    Niektoré knihy sú skvelé pre príbeh, ktorý rozprávajú. Niektoré sú skvelé kvôli postavám. Niektoré sú skvelé kvôli jazyku použitému na vykreslenie obrazu príbehu. A niektoré, ako napríklad Portrét vernosti, sú skvelé zo všetkých vyššie uvedených dôvodov.
    Autorka nás opätovne unáša do obdobia prvej svetovej vojny a predostiera nám príbeh plný dojemnosti, duchovnej inšpirácie, súhry postáv a lásky v rôznych podobách – romantickej, rodinnej a priateľskej. Je to príbeh, ktorý plynie hladko a rýchlo.
    Osobne sa mi veľmi páčil, nielen obsahovo, ale aj kvôli krásnym myšlienkam a citáciám. Až mi je ľúto, že to bol posledný diel tejto série. Odporúčam všetkým milovníčkam a milovníkom historických románov.

Pridať recenziu